Czy można wynająć dom?

wnętrze domu

Jedną z ważniejszych kwestii dla każdej osoby cieszącej się niezależnością jest znalezienie dla siebie lokum. Gdy nie dysponuje się środkami lub konieczną zdolnością kredytową, a także wówczas, kiedy ze względu na nieodległą perspektywę zmiany pracy lub wyprowadzkę do innej miejscowości zamiast zakupu potrzebnej nieruchomości, lepiej rozważyć jej wynajęcie. Choć największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania, wciąż rośnie popularność wynajmu domu. W Łodzi pośrednictwem przy zawieraniu tego rodzaju umów zajmuje się agencja nieruchomości Lichman-Nieruchomości. Przekonajmy się, co przemawia za takim wyborem i sprawdźmy, co ma znaczenie przy przeglądaniu ofert.

Dlaczego warto wynająć dom?

Mieszkanie w wolnostojącym domu oznacza znacznie większą swobodę niż korzystanie z mieszkania. W grę wchodzi tu zarówno brak hałasujących za ścianą sąsiadów, jak i duża przestrzeń oraz możliwość korzystania z przydomowego ogródka. Domy są popularne także ze względu na to, że z reguły znajdują się w cichszej i spokojniejszej okolicy, a ich otoczenie zazwyczaj będzie bardziej przyjazne i „zielone”. Plusem będzie także brak problemów z parkowaniem samochodu.

Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej oferty?

Podobnie jak w przypadku mieszkań kluczem do oceny danej nieruchomości okaże się jej lokalizacja. Równie ważny jest też sposób ogrzewania budynku, ponieważ wpływa na komfort eksploatacji, a także związane z nią koszty. Istotna okaże się także wielkość powierzchni, liczba kondygnacji oraz pomieszczeń. Znaczenie będzie ponadto miał standard wykończenia oraz to czy dom jest oferowany jako umeblowany, czy nie. Trzeba także zwrócić uwagę na stan techniczny budynku, ponieważ awarie instalacji wodnej, przeciekający dach czy uszkodzone rynny mogą się okazać prawdziwym problemem.

Wróć do bloga

Copyright © 2007-2010 LICHMAN NIERUCHOMOŚCI Google+
realizacja: logobade.pl