Kupić dom do remontu czy gotowy do zamieszkania? Na co sie zdecydować?

klucze do domu

Osoby poszukujące atrakcyjnej nieruchomości mogą wybierać w bogatej ofercie mieszkań oferowanych przez deweloperów realizujących inwestycje o standardzie dopasowanym do różnych potrzeb i możliwości finansowych, a także zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, a więc w już istniejących i użytkowanych od pewnego czasu budynkach. Ciekawą alternatywą może być również zainteresowanie się propozycjami domów na sprzedaż. W Łodzi wiele obiektów tego rodzaju można znaleźć w biurze nieruchomości Lichman-Nieruchomości. Dostępne są zarówno takie, które nadają się do natychmiastowego zasiedlenia, jak i wymagające remontu. Przekonajmy się, co przemawia za każdą z tych opcji.

Co można zyskać, kupując dom gotowy do zamieszkania?

Nabywając budynek w dobrym stanie technicznym, można od razu przystąpić do jego użytkowania. Opcja ta jest więc korzystna dla osób, które chcą szybko wprowadzić się do kupionego domu. Plusem będzie fakt, że poza kwotą wydatkowaną na sfinalizowanie transakcji nie trzeba ponosić żadnych większych dodatkowych kosztów. Dom przygotowany do zasiedlenia lub wcześniej zamieszkiwany ma zwykle również zagospodarowane otoczenie, co sprawia, że natychmiast będzie można także cieszyć się przylegającym do niego ogrodem.

Co przemawia za wyborem domu do remontu?

Dom do remontu daje możliwość dostosowania wnętrz i całej konstrukcji oraz wyposażenia do swoich oczekiwań. W grę wchodzą tu kwestie zagospodarowania dostępnej powierzchni i jej podziału, wykończenia poszczególnych elementów, w sposób zapewniający potrzebną funkcjonalność i estetykę, a także zainstalowania urządzeń podnoszących komfort mieszkania oraz zmniejszających ponoszone koszty od klimatyzacji po instalację centralnego ogrzewania czy system rekuperacji. Dom do remontu będzie też tańszy.

Wróć do bloga

Copyright © 2007-2010 LICHMAN NIERUCHOMOŚCI Google+
realizacja: logobade.pl