Mieszkanie w bloku czy w kamienicy? Na co warto sie zdecydować?

kamienica

Znalezienie odpowiedniego lokum wymaga dość szczegółowego określenia swoich preferencji co do lokalizacji budynku, wielkości powierzchni użytkowej oraz liczby i rodzaju dostępnych pomieszczeń, a także standardu i oferowanego wyposażenia. Wśród decyzji, które trzeba będzie podjąć, będzie też wskazanie czy chodzi o lokal znajdujący się w bloku, a więc klasycznym budynku z wielkiej płyty, czy raczej o mieszkanie w kamienicy na wynajem. W Łodzi szeroką ofertę dla poszukujących nieruchomości przedstawia firma Lichman-Nieruchomości. Przekonajmy się, co wiąże się z zamieszkaniem w bloku, a co z wyborem lokalu znajdującego się w kamienicy.

Co przemawia za lokalami znajdującymi się w kamienicach?

Mieszkania znajdujące się w kamienicach są z reguły położone w dość dobrych lokalizacjach, a więc zazwyczaj w centralnych dzielnicach miasta, co przekłada się na świetną dostępność komunikacji miejskiej i krótki czas dotarcia do większości miejsc. Minusem takiego położenia będzie fakt, że skutkuje to zwykle bardziej zatłoczoną okolicą, problemami ze znalezieniem miejsca parkingowego dla posiadanego auta oraz większym natężeniem hałasu i zanieczyszczeniem powietrza. Plusem będzie natomiast spora powierzchnia mieszkania oraz jego duża na ogół wysokość. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy tu od standardu konkretnego budynku.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie w bloku?

Mieszkania w bloku są zwykle położone w dzielnicach bardziej odległych od centrum, dojazdy mogą więc pochłaniać więcej czasu. Osiedla, na których stoją bloki, są jednak mniej intensywnie zabudowane, a często znajdują się na nich dobrze zagospodarowane tereny zielone. Nie ma też na nich na ogół kłopotów ze znalezieniem miejsca parkingowego. W przypadku starszych blokowisk można też liczyć na znajdującą się w pobliżu infrastrukturę: przedszkole, szkołę, przychodnię i sklepy.

Wróć do bloga

Copyright © 2007-2010 LICHMAN NIERUCHOMOŚCI Google+
realizacja: logobade.pl