Mieszkanie w kamienicy - wady i zalety

mieszkanie w kamienicy

Znalezienie właściwego lokum może być prawdziwym wyzwaniem. Poszukiwania na własną rękę są dość kłopotliwe, ponieważ wiążą się z koniecznością przeglądania znacznej liczby ofert, a zawężenie kryteriów w przypadku popularnych portali ogłoszeniowych nie zawsze będzie możliwe. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanej agencji, która przedstawi wyłącznie propozycje spełniające określone przez klienta warunki. Będzie to szczególnie przydatne, gdy zainteresowani jesteśmy jasno sprecyzowanym typem lokalu np. mieszkaniem w kamienicy na wynajem. W Łodzi najlepszym wyjściem okaże się zwrócenie się do firmy Lichman Nieruchomości. Przekonajmy się, jakie plusy i minusy będzie miał taki wybór.

Co przemawia za wyborem mieszkania w kamienicy?

W większości miast kamienice znajdują się w ścisłym centrum i jego okolicach. Mieszkanie położone w takich budynkach będzie więc dobrze skomunikowane, wynajmujący łatwo dotrze więc do pracy lub na uczelnie. Plusem lokali tego rodzaju będzie też spory metraż oraz znaczna wysokość pomieszczeń charakterystyczna dla starszego budownictwa. Takie obiekty są też na ogół zbudowane z tradycyjnej cegły, a mury zewnętrzne są na tyle grube, że świetnie izolują przed wychłodzeniem bądź nadmiernym upałem. Dużą część lokalizacji można też zaliczyć do prestiżowych.

Dlaczego mieszkania w kamienicy mogą okazać się złym wyborem?

Część kamienic znajduje się w niezadowalającym stanie technicznym, nawet jeżeli wynajmowany lokal został wyremontowany, to części wspólne takie jak klatka schodowa mogą pozostawiać wiele do życzenia. Nie we wszystkich budynkach będzie też winda, co przy mieszkaniach znajdujących się na wyższych kondygnacjach może okazać się uciążliwe. Warto też pamiętać, że mieszkanie w centrum lub jego pobliżu oznacza znaczne natężenie hałasu, dość duży tłok i utrudniony dostęp do terenów zielonych.

Wróć do bloga

Copyright © 2007-2010 LICHMAN NIERUCHOMOŚCI Google+
realizacja: logobade.pl